TELEMEDICUS.PLOutsourcing zadań niemedycznych w szpitalach szansą na przetrwanie?

Konieczność redukcji kosztów spędza sen z powiek menedżerom szpitali. Dobrym sposobem na obniżenie kosztów może być outsourcing pewnych wybranych zadań. Dzięki pozbyciu się pewnych czynności niezwiązanych wprost z podstawową działalnością szpital zyskuje nie tylko wymierne korzyści finansowe, ale również osiąga przejrzystą strukturę organizacyjną. Poza tym dzięki outsourcingowi szpital zyskuje cennych partnerów biznesowych posiadających specjalistyczną wiedzę (know-how).

Z tych wymienionych powyżej powodów wiele szpitali w Niemczech zdecydowało się na outsourcing, początkowo prostych usług niemedycznych, takich jak sprzątanie czy wyżywienie pacjentów, z czasem objął specjalistyczne usługi – IT, księgowość, kadry i płace.

Outsourcing usług księgowych oraz kadrowo-płacowych jest bardzo popularny w innych branżach polskiego przemysłu, natomiast w szpitalach polskich jest on niezauważalny.

Ciekawa jestem Państwa opinii, dlaczego outsourcing jest tak mało popularny w polskich szpitalach?

Mam przyjemność zaproponować również Państwu współpracę w zakresie usług księgowych oraz kadrowo-płacowych. Usługi firmy VATIN są najwyższej jakości, gdyż świadczą je ludzie o gruntownym wykształceniu kierunkowym oraz z wieloletnią praktyką zawodową w szeroko pojętych finansach (NFZ, bankowość, księgowość). Z przyjemnością umówimy się z Państwem w celu rozpoznania Państwa potrzeb oraz przedstawienia szczegółowej oferty współpracy.

VATIN Profesjonalne usługi dla Firm!

vatin.pl