TELEMEDICUS.PLProjekt RSIM: Województwo Łódzkie inwestuje w IT w ochronie zdrowia

 W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi została podpisana umowa na dostawę sprzętu komputerowego dla łódzkich szpitali w ramach projektu „Regionalnego Systemu Informacji Medycznej Województwa Łódzkiego (RSIM)”. Wartość kontraktu wyniosła 7 mln 777 tys. zł. Przetarg na dostawę sprzętu wygrało konsorcjum Arcus i Galaxy. Komputery trafią do szpitali podległych Samorządowi Województwa Łódzkiego jeszcze w tym roku.

- Zakres dostawy obejmuje m.in. dostawę i instalację 772 komputerów i 78 laptopów firmy Dell - mówi Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego, sygnatariusz umowy.
Oprócz komputerów umowa obejmuje dostawę serwerów firmy Dell wraz z szafami firmy ZPAS (53 serwery), drukarek firmy Kyocera (340 drukarek), urządzeń wielofunkcyjnych firmy Kyocera i Konica Minolta (85 urządzeń) oraz bibliotek do archiwizacji danych firmy Dell (16 bibliotek). W ramach dostawy zostanie również dostarczone oprogramowanie antywirusowe oraz do sporządzania kopii zapasowych firmy Symantec, oprogramowanie systemowe i biurowe firmy Microsoft oraz oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą informatyczną firmy BTC.
Projekt RSIM
- „Regionalny System Informacji Medycznej Województwa Łódzkiego jest jednym z głównych projektów realizowanych przez Departament Polityki Zdrowotnej w ramach wdrażanej „Strategii eZdrowia Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013” - dodaje Marszałek. RSIM Został wpisany na listę projektów kluczowych realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. W sumie jest wart 40 mln zł, a 75% środków pochodzi z funduszy unijnych.
Projekt jest realizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi wspólnie z zakładami opieki zdrowotnej podległymi Samorządowi Województwa Łódzkiego, a dotyczy zmodernizowania i usprawnienia sektora ochrony zdrowia poprzez zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Wykonawca Arcus

Firma Arcus S.A. jest jednym z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową. Do klientów spółki należą banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy z branży telekomunikacyjnej, operatorzy pocztowi i logistyczni oraz organy administracji publicznej na szczeblu centralnym i lokalnym.  Unikalny model biznesowy, łączący kompetencje firmy doradczej, integratorskiej i serwisowej, umożliwia firmie osiąganie ponadprzeciętnej rentowności. Podstawowa działalność Arcus S.A. opiera się na: systemach zarządzania dokumentem, systemach zarządzania korespondencją oraz dostarczaniu rozwiązań i usług z zakresu telematyki i telemetrii, a także integracji rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Firma była w Polsce wielokrotnie nagradzana w konkursach (Lider Polskiego Biznesu, Gazele Biznesu, Medal Europejski) oraz posiada system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2000.