TELEMEDICUS.PLPB": Fundusz private equity kupił Intermedicę

Arx Equity Partners, fundusz private equity, który w Polsce kontroluje m.in. giełdowy Ergis-Eurofilms i sieć sklepów zoologicznych Kakadu, przejął Intermedicę, największą w Polsce sieć kliniki okulistycznych - informuje Puls Biznesu.

Spółka Intermedica ma placówki w Krakowie, Poznaniu i Szczecinie, a w 2009 r. wykonała 3,7 tys. operacji chirurgii oka. To krok do budowy grupy — w kwietniu Arx przejął największą sieć w Czechach.
— Widzimy wiele synergii między spółkami. Zamierzamy dalej konsolidować rynek, niewykluczone, że również w Polsce. W długim terminie chcemy, by sieć Intermediki pokrywała całą Polskę — mówi Jacek Korpała, partner Arx Equity Partners.
Sprzedającym była duńska firma Transmedica, która założyła Intermedicę w 1999 r., a teraz postanowiła wycofać się z polskiego rynku. Wartości transakcji nie ujawniono.
Arx nie jest jedynym funduszem, który branżę medyczną wziął na celownik. Mid Europa przejął większość sieci prywatnych placówek medycznych, Penta Investments, konsoliduje rynek laboratoriów, Enterprise Investors przejął firmę prowadzącą bank komórek macierzystych.
Fundusz Arx Equity Partners ma wartość 102 mln euro.