TELEMEDICUS.PL2 odpowiedzi [Ostatni wpis]
Piotr
Offline
Joined: 05/06/2009

Zakładam ten wątek, po to, aby rozpocząć dyskusję nad paradoksami w systemie zdrowotnym.

Dużo mówi się o "uszczelnianiu" systemu zdrowotnego,  o konieczności wprowadzenia mechanizmów rynkowych, wprowadzenia ubezpieczeń prywatnych i dodatkowych. A może wystarczyłoby poprawiać obecny system, a nie wywracać go do góry nogami?

Ja zaczynam:

1. gdyby skrócić kolejki do operacji chirurgicznych, można byłoby paradoksalnie sporo pieniędzy oszczędzić. Przykład - znajomy czeka już na operację 5 miesięcy, w tym czasie jest na zwolnieniu lekarskim, zasiłek płaci mu ZUS (całkiem spora to kwota, bo i kolega nieźle zarabia).  Gdyby tak poczekał nie 5 miesięcy, a kilka tygodni, to można byłoby zaoszczędzić niezłe pieniądze i przeznaczyć je na sfinansowanie kilku takich operacji u innych pacjentów! Czysty zysk!

 

 

Anonim
najlepiej to zlikwidować NFZ

zlikwidować nfz!

Anonim
Finansowanie leczenia przez NFZ nieubezpieczonych

Ja dodaję swoje "trzy grosze": NFZ powinien bardziej pilnować pieniędzy i ściągać pieniądze za leczonych pacjentów od nieuczciwych pracodawców. Chodzi o takich pacjentów, którzy są nieubezpieczeni, bo ich pracodawcy nie zapłacili składek na ubezpieczenie zdrowotne. Dlaczego NFZ ma finansować leczenie takich pacjentów, niech płacą pracodawcy?! A co NFZ? Z tego co wiem, nie opłaci się mu ściągać takich pieniędzy od tych firm.