TELEMEDICUS.PLO nas

Szanowni Państwo!
Dziękujemy bardzo za Państwa zainteresowanie. Czym jest portal TELEMEDICUS.PL?

TELEMEDICUS.PL to niezależny portal integrujący specjalistów z różnych branż, informatyków, ekonomistów, finansistów, marketingowców, kadrowców, z zakresu controllingu medycznego, wokół rynku przyszłości jakim jest OCHRONA ZDROWIA!
 

Portal służyć ma wymianie myśli, poglądów oraz idei na temat kształtu systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Wszystko po to, aby spowodować, aby publiczne pieniądze, nasze pieniądze, były lepiej wydawane.

Spróbujmy na portalu telemedicus.pl odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Czy polskie szpitale powinny być nadal publiczne, czy też należy sprzedać je prywatnym inwestorom? Czy szpitale w Polsce mają zostać przekształcone w spółki prawa handlowego?
 • Czy ochrona zdrowia ma być finansowana ze środków publicznych (przez NFZ) czy też dodatkowo należy wprowadzić prywatne ubezpieczenia?
 • Co zrobić, aby skrócić kolejki do specjalistów?
 • Dlaczego jest coraz gorzej, pomimo tego, że paradoksalnie pieniędzy jest więcej?

Zapraszamy do zamieszczania artykułów na naszym Portalu TELEMEDICUS.PL .
 

Polskie jednorodne grupy pacjentów (po angielsku: DRG Diagnosis-Related-Groups), marketing w szpitalu i przychodni, system zapewnienia jakości w ochronie zdrowia, controlling, e-biznes, e-zdrowie to jest tylko kilka wybranych pojęć, które stawiają nowe wyzwania przed zarządzającymi polskimi szpitalami i przychodniami.

TELEMEDICUS.PL chce towarzyszyć Państwu na drodze do stworzenia innowacyjnego szpitala czy też przychodni. Razem z naszym forum dyskusyjnym www.systemJGP.pl chcemy stać się wiodącym portalem informacyjnym w Polsce.
 

TELEMEDICUS.PLoferuje bezpłatny przegląd aktualnych artykułów prasowych, zawiera komentarze ciekawych lektur wartych polecenia oraz linki o tematyce: polityka zdrowotna, ekonomika zdrowia, informatyka w ochronie zdrowia.
 

Najbliższe lata będą kontynuacją dalszych zmian strukturalnych w ochronie zdrowia. Dotyczyć to będzie przede wszystkim szpitali, gdzie wprowadzenie nowego systemu rozliczeniowego z NFZ, tzw. systemu jednorodnych grup pacjentów, wymusi dalsze zmiany proefektywnościowe. Głównie będzie to polegało na redukcji kosztów funkcjonowania szpitala. Rosnąca konkurencja pomiędzy innymi podmiotami oferującymi usługi medyczne (przychodnie, domy opieki społecznej, praktyki lekarzy rodzinnych itp.) spowoduje, że konieczne będzie wprowadzenie technik zarządzania funkcjonujących już od wielu lat z sukcesem w podmiotach gospodarczych innych branż. Chodzi tutaj o controlling, alternatywne źródła pozyskiwania kapitałów (takie jak giełda, fundusze venture capital, dotacje unijne), zarządzanie finansami, structure finance itd. Z tych powodów, telemedicus.pl oferuje Państwu, menedżerom w szpitalach i przychodniach forum, na którym możecie Państwo wymienić doświadczenia z kolegami i koleżankami „po fachu”, a także skorzystać z rad ekspertów z różnych dziedzin - ekonomistów, finansistów, bankowców, informatyków i wielu innych.

TELEMEDICUS.PL zawiera ważne informacje zebrane specjalnie dla Państwa w jednym miejscu i osiągalne za kliknięciem myszki. Siedząc wygodnie w fotelu mogą Państwo dotrzeć szybko do niezbędnych informacji, które Państwa szczególnie interesują.

TELEMEDICUS.PL chce wskazać przedsiębiorstwom i opinii publicznej na wielki potencjał rozwojowy przyszłościowy rynku jakim jest ochrona zdrowia. Celem istnienia portalu jest również wzmocnienie i połączenie uczestników rynku zdrowotnego po to, aby umożliwić wymianę myśli i idei. Za pośrednictwem Portalu telemedicus.pl Know-how ze świata biznesu ma docierać do ochrony zdrowia.

TELEMEDICUS.PL jest otwartą i interaktywną platformą w internecie, która umożliwia ekspertom na rynku ochrony zdrowia:

 • dostęp do aktualnej wiedzy o innowacyjnych ideach, produktach, usługach oraz wynikach badań i wynikach z praktyki,
 • publikować własne idee, produkty, usługi oraz wyniki z obszaru naukowo-badawczego oraz z praktyki,
 • transfer wiedzy z obszaru naukowego do praktyki gospodarczej,
 • transfer wiedzy pomiędzy podmiotami gospodarczymi tej branży,
 • transfer wiedzy z polityki do podmiotów tej branży.

  TELEMEDICUS.PL kieruje swoją ofertą do osób zatrudnionych nie tylko w ochronie zdrowia, ale również w innych branżach gospodarki, takich na przykład jak:

 • Medycyna niekonwencjonalna i ziołolecznictwo
 • Zdrowe odżywianie
 • Rodzina
 • Zdrowie i Profilaktyka zdrowotna
 • Rehabilitacja i Kosmetyka
 • Doradztwo w zakresie zarządzania i doradztwo
 • Kultura, sztuka (czas wolny)
 • Sprzedaż detaliczna i wysyłkowa
 • Ekologia i środowisko naturalne
 • Wykształcenie i kształcenie ustawiczne (podyplomowe)

  TELEMEDICUS.PL przedstawia również wartość dodaną dla przedsiębiorstw. Najważniejsze dzisiaj dla przedsiębiorstw to być znalezionym! Internet jest obecnie ważnym źródłem informacji, a firmy obecne w Internecie pozyskują nowych klientów. Bądźcie w naszej sieci! Podzielcie się swoją wiedzą i kontaktami z innymi ekspertami z branży ochrona zdrowia!