TELEMEDICUS.PL"GW": W Częstochowie brakuje lekarzy specjalistów

Mało tego, że nie ma endokrynologów, nie ma urologów, hematologów, z gastroenterologami kiepsko. Do listy lekarskich braków w Częstochowie należy dopisać kolejną specjalność - alergologa dziecięcego, czytamy w Gazecie Wyborczej Częstochowa.

Wszystko dlatego, że od września ubiegłego roku NFZ wprowadza w życie zasadę: poradnia specjalistyczna ma mieć specjalistyczny sprzęt i lekarzy specjalistów; ta, która sobie tego nie zorganizowała, zostaje bez kontraktu. Autorami tych wymagań są konsultanci krajowi w różnych dziedzinach medycyny.

Wcześniej alergologia przy ul. Sobieskiego miała jednego alergologa i trzech pulmonologów. Razem jakoś sobie radzili. - Ale od ubiegłego roku pulmonolodzy nie mogą odczulać, to wolno tylko specjaliście alergologowi - tłumaczy dyrektorka przychodni wojewódzkiej Małgorzata Lemańska. - Mieliśmy w poradni 2,5 etatu lekarskiego, teraz mamy 1,2 (bo druga pani doktor jest w trakcie robienia specjalizacji i ma u nas tylko kilka godzin). A wszystkich alergologów dziecięcych w Częstochowie jest tylko dwoje. Z tego jeden pracuje u mnie...