TELEMEDICUS.PL"GW": MZ: coraz więcej pieniędzy na chemioterapię

O ponad 879 mln zł wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat nakłady na finansowanie chemioterapii - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, przedstawionych w czwartek dziennikarzom - informuje Gazeta Wyborcza.

Wiceminister zdrowia Marek Twardowski powiedział dziennikarzom, że resort zdrowia chce, by zmniejszała się liczba świadczeń wykonywanych w ramach chemioterapii niestandardowej. Dodał, że leczenie tą metodą powinno być przenoszone do programów terapeutycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Po rozmowie z premierem Donaldem Tuskiem Paszkiewicz zmienił zarządzenie, usuwając z niego kontrowersyjny zapis. Po spotkaniu w kancelarii premiera rzecznik rządu Paweł Graś mówił dziennikarzom, że premier zobowiązał prezesa NFZ, aby ten uregulował sprawy związane z zarządzeniem dot. chemii niestandardowej.

Termin wyznaczony przez premiera mija w piątek. Twardowski pytany w czwartek przez dziennikarzy o ewentualną dymisję Paszkiewicza, odmówił komentarza. Poinformował natomiast, że resort zdrowia zobowiązał prezesa NFZ do szczegółowego przedstawiania zmian, które są wprowadzane w jego zarządzeniach.

Szef rządu zdecydował o ukaraniu Paszkiewicza, który ma oddać jedno miesięczne wynagrodzenie.