TELEMEDICUS.PL"GW": Komornik jeszcze poczeka

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prawdopodobnie opóźni o kilka miesięcy egzekucję długów dwóch lubelskich szpitali: kolejowego i wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej - informuje Gazeta Wyborcza.

Szpitale powinny uregulować zobowiązania wobec ZUS kilka miesięcy temu. Z pomocą Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu pospieszyła jednak wojewoda Genowefa Tokarska. We wrześniu złożyła wniosek o wstrzymanie egzekucji na miesiąc. Właśnie mija 30 dni. Zgodnie z prawem komornik powinien więc w środę zablokować konto szpitala przy al. Kraśnickiej. Jak informuje jednak Małgorzata Korba, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału ZUS egzekucja może zostać po raz kolejny przełożona. - Dyrekcja szpitala złożyła wniosek o zawieszenie egzekucji do stycznia. Zapoznamy się z nim i w tym tygodniu podejmiemy oficjalną decyzję w tej sprawie - mówi.

Prawdopodobnie komornik nie zajmie również rachunku Okręgowego Szpitala Kolejowego przy ul. Kruczkowskiego. - Szpital poprosił nas we wtorek o zawieszenie egzekucji na trzy miesiące. Zobowiązał się także, że będzie na bieżąco płacić składki - wyjaśnia Korba.