TELEMEDICUS.PL"DGP": W tym roku na prywatne leczenie wydamy 30 miliardów złotych

ABONAMENT MEDYCZNY - uprawniający do leczenia w prywatnych przychodniach i szpitalach ma już 1,5 mln Polaków. Zdaniem ekspertów w ciągu dekady taką opieką może być objętych nawet 10 mln osób - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

 

Na nic zdały się protesty polityków, prywatyzacja polskiej służby zdrowia nabiera tempa. W tym roku wartość rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce sięgnie 30 mld zł, o 7 proc. więcej niż rok wcześniej. Do 2012 roku rynek będzie rósł o co najmniej 10 proc. rocznie – wynika z najnowszych szacunków firmy badawczej PMR.

Koniunkturę wyczuli biznesmeni, nawet ci niezwiązani z rynkiem usług medycznych. Poruszenie wśród lekarzy wywołała decyzja Marka Jutkiewicza, współtwórcy produkującej napoje gazowane firmy Hoop. Dwa lata temu za 164 mln zł ze sprzedażu swoich udziałów w Hoop zainwestował w sieć klinik kardiologicznych Allenort.

Prywatna służba zdrowia jest w cenie także za sprawą fatalnego standardu, jaki oferują publiczne placówki.Na razie z własnej kieszeni wydajemy na leczenie sześciokrotnie mniej niż Szwedzi czy Niemcy. Jednak zdaniem ekspertów już w ciągu najbliższej dekady prywatną opieką może zostać objętych prawie 10 mln Polaków.