TELEMEDICUS.PL"DGP": Premier chce zmienić sposób refundacji leków

O zmianie sposobu refundowania leków oraz potrzebie zracjonalizowania sposobu wydawania pieniędzy na uczelniach mówił w piątek premier Donald Tusk, podsumowując decyzje rządu w 2009 r. Odniósł się też m.in. do problemu bezrobocia wśród młodych Polaków, zwracając uwagę, że w Polsce poziom bezrobocia zaczyna być mniejszy niż w USA - czytamy w Dzienniku GazeciePrawnej.

 

"Zmieniamy sposób refundowania lekarstw. Chcemy, żeby te lekarstwa, które ludzie muszą kupić i które byłyby za drogie dla przeciętnego Polaka, były refundowane" - powiedział premier, który był gościem telewizji Superstacja.

"Chcemy zmienić model refundacji - w taki sposób, żeby to nie był prosty sposób zarabiania przez firmy farmaceutyczne" - zaznaczył Tusk. "Nie muszę (...) przekonywać, jak skutecznie działają firmy farmaceutyczne na rynku mediów i opinii publicznej" - powiedział premier.

"Doceniam bardzo tego partnera, a czasami przeciwnika. Ale nie ustąpimy. Z całą pewnością te pieniądze, które mają trafić w jakimś sensie do pacjenta nie będą pieniędzmi marnowanymi tylko dlatego, że na tym rynku działają bardzo bezwzględne podmioty" - powiedział.