TELEMEDICUS.PLNiemiecki Instytut ostrzega: Toksoplazmoza to niedoceniane niebezpieczeństwo

Niemiecki Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR) opublikował broszurę, w której informuje o zagrożeniach spowodowanych zarażeniem zarazkami toksoplazmozy oraz o sposobach uniknięcia infekcji.Toksoplazmoza to pasożytnicza choroba ludzi i zwierząt wywołana zarażeniem pierwotniakiem Toxoplasma gondii.

SZCZEPIĆ SIĘ CZY NIE? Fakty przeciwko mitom.

Chaotyczna dyskusja w mediach o świńskiej grypie H1N1 może mieć katastrofalne następstwa dla ochrony zdrowia naszych dzieci – obawia się niemiecka Fundacja Kindergesundheit. Przez taką dyskusję rodzice mogą wyciągać fałszywe wnioski także o konieczności i bezpieczeństwie innych szczepień. W ostateczności rodzice mogą zrezygnować z innych szczepień, które jak udowodniono chronią i ratują życie dzieci.

Zmniejszenie liczby szczepień niesie za sobą niebezpieczeństwo ponownego wzrostu zachorowań na choroby, które zredukowane zostały do minimum dzięki szczepieniom.
Z tego powodu Fundacja odniosła się do poglądów najczęściej pojawiających się w różnych dyskusjach przeciwników i sceptyków szczepień. Postanowiła obalić te mity, przeciwstawiając im fakty.

KTO KUPI POLSKĄ GIEŁDĘ PAPIERÓW WAROŚCIOWYCH?

W listopadzie bieżącego roku  Ministerstwo Skarbu poinformowało, że o pakiet większościowy udziałów warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych ubiegać się będzie Deutsche Börse. Niemiecka giełda w drodze po polską "wykosiła" trzech pozostałych konkurenów: NYSE Euronext, Nasdaq OMX, London Stock Exchange. Tymczasem Niemcy zrezygnowali z kupna akcji GPW. W tej sytuacji polskie Ministerstwo Skarbu zmuszone zostało do stworzenia nowego scenariusza prywatyzacyjnego.


Czy dogonimy Europę?

Czy zastanawiacie się czasami skąd te nieustające kłopoty finansowe szpitali, dlaczego lekarze domagają się wyższych wynagrodzeń skoro ponoć zarabiają już lepiej od prawników? Mnie to nie dziwi, bo nie może być dobrze skoro nakłady na ochronę zdrowia są jedne z najniższych w Europie.

 

 

 

 

 

Nawet Czechy i Węgry więcej od nas przeznaczają na ochronę zdrowia - i to zdecydowanie więcej!


Zapytaj lekarza o bezpłatne badania w ramach profilaktycznych programów zdrowotnych

O tym jak trudno jest dostać skierowanie na podstawowe badanie wie wielu pacjentów. Ale równie wielu nie wie, że może skorzystać z bezpłatnych badań w ramach tak zwanych profilaktycznych programach zdrowotnych.


Inwestuj w ochronę zdrowia!

Dzisiaj niewiele jest branż o tak wysokim potencjale rozwoju jak ochrona zdrowia. W dodatku wydaje się, że jest to bezpieczny rynek, wszak wszyscy chorujemy i z wiekiem nasze potrzeby na tego typu usługi oraz leki rosną. 


Subskrybuje zawartość