TELEMEDICUS.PLBackup danych w placówce medycznej z iBard24

Podczas prowadzenia tak szczególnej działalności, jaką jest placówka medyczna, należy stosować się do ustawowych wymagań i zapewnić najwyższą ochronę danych pacjentów zarówno przed zniszczeniem, jak i wyciekiem. Jednym z rozwiązań zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa jest iBard24, który zapewnia pełną ochronę danych gromadzonych przez systemy informatyczne wykorzystywane w opiece zdrowotnej.


Przerób samochód na bankowóz a odliczysz cały VAT

Z początkiem 2011 roku popularne samochody z kratką utraciły prawo do odliczeń podatku VAT od paliwa.  Od 2011 nie można także odliczyć pełnego VATu od zakupu aut - teraz odliczamy tylko 60 proc. kwoty na fakturze, nie więcej niż 6 tys. zł.

Ale przecież Polak potrafi i wymyślił bankowóz. Konieczne jest oczywiście wprowadzenie kilku modernizacji m.in.: immobiliser, dodatkowy alarm, system transmisji alarmu oraz pojemnik montowany w bagażniku lub miejscu koła zapasowego. Ale to się opłaci - zyskujemy pełne odliczenie VAT i przy zakupie auta, a potem przy zakupie paliwa.


Lekarz może otrzymać 700 zł za kasę fiskalną

Lekarz może uzyskać zwrot pieniędzy z urzędu skarbowego za zakup każdej z kas rejestrujących w wysokości 90% jej ceny zakupu, nie więcej jednak niż 700 zł. Wystarczy złożyć wniosek na piśmie do urzędu skarbowego i otrzymuje zwrot w/w kwoty z urzędu skarbowego.


Projekt RSIM: Łódzkie zabezpieczy dane pacjentów

Informacja jest coraz ważniejszym aktywem biznesowym a kradzieże danych to jedna z najszybciej rozwijających się branż. Wykradanie informacji nie omija również sektora medycznego. Dokumentacja medyczna dotycząca zdrowia pacjentów jest tworzona przez każdą jednostkę ochrony zdrowia (m. in. podczas badań kontrolnych, wizyt u lekarza rodzinnego, wizyt w laboratoriach, pobytu w szpitalu, wizyty u lekarza specjalisty). Dane te posiadają bardzo dużą wartość rynkową, np. dla firm ubezpieczeniowych, a ich ujawnienie może mieć dla pacjenta negatywne konsekwencje niefinansowe, np. utratę pracy. W związku z tym Zarząd Województwa Łódzkiego ustalił w dniu 6 września 2011 roku, Ogólną Politykę Bezpieczeństwa Informacji (OPBI) dla zakładów opieki zdrowotnej podległych Samorządowi Województwa Łódzkiego.


Służba zdrowia coraz śmielej podchodzi do ERP

Rozpoczyna się wdrożenie systemu Impuls 5 w Szpitalu im. Jana Pawła II we Włoszczowie. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 2.2 „Budowa infrastruktury społeczeństwa informacyjnego” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013. Umowa na realizację projektu obejmuje obok oprogramowania IMPULS 5 autorstwa BPSC SA, także systemy klasy HIS i RIS „Eskulap” produkcji Politechniki Poznańskiej oraz niezbędną infrastrukturę.  


Subskrybuje zawartość